A.Vogel - Biosnacky Wellness Mix seemnesegu idandamiseks 40g

A.Vogel - Biosnacky Wellness Mix seemnesegu idandamiseks 40g

A.Vogel - Biosnacky Gourmet Mix seemnesegu idandamiseks 40g

A.Vogel - Biosnacky Gourmet Mix seemnesegu idandamiseks 40g

A.Vogel - Biosnacky Wellness Mix seemnesegu idandamiseks 40g

Idandamine on kiire ja lihtne võimalus kevadisel ajal oma organismi turgutada, sest idandid on täis väge ja elujõudu. Enne, kui tõttad apteeki erinevate vitamiinipreparaatide järele, tasuks mõelda, kuidas on võimalik oma kehale turgutust pakkuda naturaalsemal viisil ja ka palju soodsamalt. Üheks selliseks võimaluseks on seemnete idandamine. 

Idandid ergutavad ainevahetust ja vereloomet, tugevdavad immuunsüsteemi, annavad rohkelt vitamiine ja mineraalaineid, aitavad organismil vabaneda jääkainetest, parandavad seedimist ja aeglustavad vananemisprotsesse.

Laste toidulaual võiks idandid olla aastaringselt, sest kasvava organismi vajadused on märksa suuremad täiskasvanu omast.

Wellness Mix koostises sisalduvad maheviljelusest pärit mungoa, aasristiku, hariliku läätse ja aedrõika seemned.

1,55 €
Tootekood
1484

A.Vogel - Biosnacky Wellness Mix seemnesegu idandamiseks 40g

Miks on idandid head ja miks ise idandada?

 • Idandatud seemned ja oad on heamaitseline, kvaliteetne toortoit, mida igaüks on võimeline kodustes tingimustes kasvatama.
 • Idandid ergutavad ainevahetust ja vereloomet, tugevdavad immuunsüsteemi, annavad vitamiine ja mineraalaineid, aitavad organismil vabaneda jääkainetest, parandavad seedimist ja aeglustavad vananemisprotsesse. Idandada tasuks eriti kevadel, mil saame neist elutähtsaid aineid lausa kontsentraadina.
 • Tänu väiksele kalorsusele on idandid ideaalsed ka kaalulangetajatele – näiteks mungoaidandid annavad vaid 30 kcal 100 g kohta.
 • Idandid on kasulikud ja mõnusad. Idandite söömine on veel üks viis, kuidas suurendada oma päevast köögiviljaportsu. Lisaks maitsevad nad mõnusalt värskelt ja näevad peaaegu mistahes söögi peal kenad välja.
 • Kodus kasvatatud idandid maitsevad paremini kui poest ostetud. Peamiselt seetõttu, et nad on värskemad. Aga ka seetõttu, et on oma hoole ja armastusega kasvatatud.
 • Seemnete idandamine on võimalik aastaringi! Saad endale värsket toiduainet kasvatada ka sel ajal, kui muud rohelist vähe saada on.
 • Seemnete idandamine on hea võimalus õpetada lastele taimede kasvamisest, toidust ja muudest huvitavatest teemadest.
 • Kodus idandatud seemned on odavamad kui poest ostes.
 • Seemnete idandamine on keskkonnasõbralik!
 • Seemnete idandamine annab võimaluse ise endale midagi kasvatada. Ka siis, kui põllulappi võtta pole.
 • Biosnacky seemnesegud idandamiseks on põnevad, maitseküllased ja hoolikalt valitud komplektid erinevatest seemnetest.

 

Idandatud seemnete toiteväärtusest:

 • Idandites leidub D- ja K- vitamiini, karotenoide ning mineraalaineid: kaaliumi, magneesiumi, kaltsiumi, naatriumi, tsinki, koobaltit, väävlit, räni, rauda jt.
 • Idandamisel tekib juurde asendamatuid aminohappeid ja küllastamata rasvhappeid, samuti suureneb E- ja B- grupi vitamiinide hulk.
 • Idandid sisaldavad suurima võimaliku hulga C- vitamiini 72-tunnise idandamise järel - just siis tuleks selle vitamiini saamiseks idandid ära süüa. Pärast seda hakkab idu kulutama C-vitamiini juba oma tarbeks.
 • Idandites leiduv kestaine soodustab maotegevust ning tekitab täiskõhutunde. Idandid aitavad kehal puhastuda, viia organismist välja jääkprodukte, mürke, liigset kolesterooli, mitteorgaanilisi ja teisi kahjulikke aineid, teevad kahjutuks mutageene, mis on organismi sattunud, aitavad ravida ka hea- ja pahaloomulisi kasvajaid.
 • Idud sisaldavad ka suurepäraseid kiudaineid. Noortes idudes on peidus tohutu fermentide energia, mistõttu peaks kasutama toiduks ainult värskeid ja töötlemata idandeid.

 

Idandamismeetodid ja Sinuelu e-poes müügil olevad idandamisnõud

Biosnacky Glass Germinator - Idandamispurk

Biosnacky Mini Greenhouse seemnete idandamisnõu

Biosnacky Domed Greenhouse - Idandamisnõu

 

Kuidas idandada Wellness Mix seemneid?

Enne idandamist loputa seemned korralikult puhta vee all. Parima tulemuse saavutamiseks aseta seemned idandamisalusele ühekordse kihina hajusalt. Idandamisaeg sõltub suuresti toatemperatuurist.

Seemnete kogus ühel idandamisalusel: 1spl seemneid

Temperatuur: 18-22C

Loputamine: 2 korda päevas

Söögikõlbulikud: umbes 3-5 päevaga

Write Your Own Review
Arvustatav toode:A.Vogel - Biosnacky Wellness Mix seemnesegu idandamiseks 40g
Sinu hinnang