Hea tasakaal loob meile võimaluse liikuda graatsia ja enesekindlusega ning kulutada tegevusteks täpselt nii palju energiat, kui parasjagu vaja on. Tasakaalulaud on suurepärane abivahend, mis aitab hõlpsasti märgata mõtte-ja liigutusmustreid, mis tasakaalu pärsivad või toetavad.

Oma töös Alexanderi tehnika õpetajana kasutan tasakaalulauda peaaegu igapäevaselt. Alexanderi tehnika ei ole “MIS” vaid pigem on see “KUIDAS”*. Tehnika suunab märkama ja ümber kujundama liigutus-ja mõttemustreid, mis sekkuvad loomulikku rühimehhanismi ning tekitavad vaimseid-ja füüsilisi pingeid. Alexanderi tehnika põhimõtete rakendamine muudab treeningu efektiivsemaks ja konstruktiivsemaks, arendab tasakaalu ja koordinatsiooni ning aitab hoiduda ja taastuda vigastustest. 

Kuidas tasakaalu leida ehk nõuanded, kuidas tasakaalulauda kasutada?

Enne, kui astud tasakaalulauale, PEATU HETKEKS ning märka, mis toimub sinu kehas juba pelgalt harjutusele mõtlemisel. Võid näiteks avastada, et hoiad hinge kinni, tõmbad lihased pingesse või oled kaotanud taju ruumist, mis sind ümbritseb.

Et olla tasakaalulaual seismisel 100% kohal ja märgata protsessis toimuvat, on vajalik panna eesmärk tasakaalu leidmisest hetkeks kõrvale. Selleks ütle endale “STOPP. Ma ei tee mitte midagi”. Seeläbi lood vajaliku kohalolu, et märgata suurema teadlikusega kehas toimuvat. Nüüd astu tasakaalulauale: 

Mis juhtub tasakaaluga, kui hoiad hinge kinni?

Mis juhtub tasakaaluga, kui vaatad ainult ühte punkti ning kaotad taju ümbritsevast ruumist?

Mis juhtub tasakaaluga, kui tõmbad pingule oma jalalihased? Kaelalihased? jne

Võibolla avastasid, et kõik need tegevused viisid tasakaalu kaotuseni. Või avastasid hoopis midagi muud - kas see on täiesti okei!

Nüüd, kus tegid mitmeid tähelepanekuid ja järeldusi, proovi uuesti. Peatu hetk enne tasakaalulauale astumist, luba endal hingata, ole teadlik ruumist enda ümber ning luba keha raskusel vajuda läbi jalataldade. Astu tasakaalulauale ning naudi õppimisprotsessi!

Julgusta end Thomas Alva Edisoni tsitaadiga: “Ma ei ole ebaõnnestunud. Olen lihtsalt leidnud 1000 viisi, mis ei tööta.”

Keha tasakaalu arendamine aitab saavutada tasakaalu ka sisemiselt, kuna kehahoiak ja liikumise kvaliteet mõjutavad otseselt ka üldist heaolutunnet. Inimene on üks tervik - kui keha on hästi joondatud ning vaba, on ka mõtted rahulikumad ja selgemad.

 

Hanna-Liis Lao

Alexandri tehnika õpetaja

Loe lähemalt: https://www.hannaliislao.com/

Alexandri tehnika. Foto-Liina Notta

Foto: Liina Notta

Kasutades kodulehel www.hannaliislao.com aja broneerimisel märksõna SinuElu saad Alexandri tehnika 10xkaardi 10% soodsamalt.

 * Alexanderi tehnikast saab abi kui sind vaevavad:

  • ärevus ja stress
  • keskendumisraskused
  • halb tasakaal ja koordinatsioon
  • hääle-ja hingamisprobleemid
  • lihaspinged
  • krooniline valu

 

Pildil oleva puidust Sissel tasakaalulaua leiad SIIT

Teised SinuElu tasakaalu vahendid leiad SIIT