Organic Traditions - Chia seemned 227g

Organic Traditions - Chia seemned 227g

Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

Garden of Life - Taimne kaltsiumpreparaat magneesiumi, K2 ja D3 vitamiiniga 90tbl

Garden of Life - Taimne kaltsiumpreparaat magneesiumi, K2 ja D3 vitamiiniga 90tbl

Organic Traditions - Chia seemned 227g

Chia seemned on Omega-3 ja 6 rasvhapete poolest kõige rikkamad seemned, mis sisaldavad ka palju kaltsiumi, magneesiumi, kiudaineid ja valku. Chia seemneid on kutsutud indiaani jooksjate toiduks, sest chia seemned annavad uskumatult palju energiat ning kaitsevad keha vedelikukao eest. Lisaks on chia seemned mõnusalt pähklise maitsega.

Omega 3 rasvhapete puudus organismis on seotud depressiooni ning meeleolu kõikumistega, seega kui tunnete end madalseisus, sööge chia seemneid ja teie enesetunne peaks mõne aja möödudes paranema.

Kasuta chia seemneid erinevates salatites, suppides, magustoitudes, smuutides või krõbista niisama. Soovitatav päevane kogus kuni 2 spl.

Soodushinnaga tootel aegumine 06.2019.

8,90 €
Tootekood
5126

Organic Traditions - Chia seemned 227g

Chia seemned on omega-3 ja 6 rasvhapete poolest kõige rikkamad seemned. Kaks lusikatäit Chia seemneid sisaldab Omega-3 rasvhappeid sama palju kui pool kilo rasvast kala!

Chia seemned on mitmete suurepäraste omadustega supertoit:

  • kõrge väärtuslike rasvhapete sisaldus 
  • suurepärane taimsete valkude ja kiudainete allikas 
  • hulganisti antioksüdante 
  • väga kõrge eluksvajalike mineraalide ja vitamiinide sisaldus 
  • head ajule, veresuhkru kontrollimiseks ja mürkide eemaldamiseks organismist.


Chia seemnetes on 64 % oomega-3 ja 19% oomega-6 rasvhappeid. Võrdluseks, linaseemnetes on need arvud vastavalt 58 % ja 15 %. Chia seemned on kõrge mineraalainete sisaldusega - sisaldavad 631 milligrammi kaltsiumi ja 466 mg magneesiumi 100 grammi seemnete kohta Kui süüa päevas üks supilusikatäis Chia seemneid, saab sellest 100 mg kaltsiumi ja 70 mg magneesiumi, mis on üsna arvestatav kogus.Nii chia- kui ka linaseemnetes on palju kiudaineid ning kõrge valgusisaldus. Chia seemned sisaldavad 20 % valke, mis on paljude teraviljadega võrreldes palju kõrgem protsent. Näiteks riisis on ainult 7 % valke, kaerahelvestes aga 17 %.


Chia seemnetel on mõnusalt mahe pähkline maitse. Neid võib süüa eraldi toiduna, lisada salatitele, putrudele ja suppidele (peale valmimist) ning magustoitudele ja smuutidesse. Kuna chia seemned on 2 millimeetrised terakesed, võib neid süüa tervelt, kuid jahvatamine aitab siiski parandada nende omastatavust. Chia seemnetel on hea omadus moodustada želeetaolist ainet, mistõttu võib neid kasutada ka pudingite ja tarretiste tegemiseks.

 

Koostis: Orgaanilised chia seemned

Write Your Own Review
Arvustatav toode:Organic Traditions - Chia seemned 227g
Sinu hinnang