Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

A.Vogel - Biosnacky Gourmet Mix seemnesegu idandamiseks 40g

A.Vogel - Biosnacky Gourmet Mix seemnesegu idandamiseks 40g

Organic Traditions - Chia seemned 227g

Organic Traditions - Chia seemned 227g

Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

Mustad seesami seemned sisaldavad palju magneesiumi, kaltsiumi ja vaske. Umbes 60% rohkem kaltsiumi kui kooritud seesamiseemned. Hiina rahvameditsiinis on musti seesami seemneid kasutatud vananemisvastaste toitainetena. Hiinlased usuvad, et kui tarbida regulaarselt musti seesamiseemneid, siis ennetavad nad vananemisprotsesse. Sellel uskumusel on ka tegelik seos, sest musta seesami seemned on rikkad B vitamiinide ja raua poolest, mille puudus organismis võib põhjustada enneaegset vananemist tuues kaasa juuste hallinemise ja mälu halvenemise.

Musta seesami seemnetel on pähkline, kergelt magus maitse. Neid võib lisada hommikusöögi müsli sisse, putrudesse, nuudliroogadesse. Samuti võib lisada seemneid smootide ja jogurtite sisse. 

NB! Soodushinnaga toote aegumine 11.2018

8,90 €
Tootekood
5075

Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g

Mustade seesami seemnete kasulikkusest:

Vananemisvastane. Hiinlased usuvad, et kui tarbida regulaarselt musti seesamiseemneid, siis lükkavad nad edasi juuste halliks minemist, nägemise halvenemist ja kahinate teket kõrvades. Seemned on rikkad B vitamiinide ja raua poolest, mille puudus organismis võib põhjustada enneaegset vananemist tuues kaasa juuste hallinemise ja mälu halvenemise.

Nahale ja luudele. Tänu rikkalikule kaltsiumi ja tsingi koostisele võivad mustad seesamiseemned ära hoida osteoporoosi. Seemned sisaldavad ka rohkesti E vitamiini, mida on vaja terve naha hoolduseks.

Vererõhu ja kolesterooli alandajad. Mustad seesamiseemned on rikkalik allikas sesamiinile ja sesamoliinile, mis aitavad alandada kolestrerooli taset. Seemned sisaldavad ka magneesiumi, mis aitab kaasa vererõhu alandamisele.

Kaitseb maksa. Mustade seesamiseemnete sisalduses olevat sesamiini peetakse maksa kaitsjaks. Nimelt kaitseb sesamiin maksa vabade radikaalide kahjustuste eest.  Kuna maks on oluline organ keha puhastusprotsessis, siis korras maks on oluline kaitse ka paljude haiguste vastu. Lisaks sisaldavad seemned palju kiudaineid, antioksüdante ja fütosteroole.

Abiks kõhukinnisusele ja seedehäiretele. Mustades seesamiseemnetes sisalduv õli ning kiudainete hulk aitab kaasa seedesüsteemi liikumisele. Lisaks kõhukinnisusele on mustad seesamiseemned abiks ka ussidega võitlemisel. 

Abiks imetamisel. Mustad seesamiseemned sisaldavad rikkalikult toitaineid, sealhulgas valke, küllastamata rasvhappeid,  B vitamiini, vaske, magneesiumi, rauda, tsinki, kaltsiumi ja antioksüdante, mis on abiks rinnaga toitvatel emadel soodustamaks rinnapiima teket. 

Koostis: Orgaanilised, mustad seesamiseemned

Write Your Own Review
You're reviewing:Organic Traditions - Mustad seesami seemned 227g
Your Rating