Tallinn Fashion week

Väisasime kutsutud külalistena Tallinn Fashion Week moenädala show’d, kus basseiniveele rajatud catwalki’l kandsid siredad modellid kauneid Siret Design ning Kristina Viirpalu Couture imekaunist loomingut.

Tallinn Fashion Week, mis leidis aset seekord aset 18. ja 19. aprillil on Eesti moe kõige olulisem sündmus. Moenädal tõi kevadele kohaselt kahe päeva vältel lavale värsked hooaja moesuunad ning ajatud disainrõivad tunnustatud moeloojatelt ja armastatud kodumaistelt brändidelt. Sellel aastal üllatas Tallinn Fashion Week kõiki moefänne uudse toimumiskohaga, milleks oli pika ajalooga Kalev Spa hotell & veekeskus. Juba 1960ndatel laulis legendaarne Vello Orumets Kalevi Ujula ees paljude eestlaste südamesse pugenud laulu “Kui kõnnib mannekeen…”. Kõndigu ta siis juba keset vett!

Näiteks sai veest inspireeritud loomingut näha Siret Design tikanditega ehitud ja Aldo Järvsoo pastelses tüllivahuses kollektsioonis, mis on inspireeritud veealusest imemaailmast, kus hõljuvad müstilised olendid ja veetaimed.

Kevadisel moelaval tähistas oma 10ndat tegutsemisaastat Mammu Couture, üllatades nii uue ajatu loominguga, kui ka ajalooliste kleitidega, mille brändi andunud austajad omale aja jooksul soetanud.

Tuntud pesubränd Kriss Soonik aga on aja jooksul oma loomingut laiendanud kodus mõnulemiseks mõeldud rõivastega, mille muretu ja mugav meeleolu kajastub ka tänavamoes. Muretu puhkuse meeleolu andis edasi samuti Anastassia Balaki kollektsioon, tuues vee peal asuvale moelavale unikaalsed rannarõivad, mis aitavad vältida päikesepõletust ning püüavad tähelepanu laia valiku printmustritega.

Suur rõõm oli kevadisel moelaval näha taas auhinnatud ja armastatud disainereid, kes pole mõnda aega uut loomingut esitlenud. Uue projektiga NADA tuli välja kauaaegne Baltmani brändijuht ja peadisainer Aivar “Antonio” Lätt, esitledes koostöös Sandra Luksiga jätkusuutlikku ja eetilist kollektsiooni. Pärast kuus aastat kestnud moepausi oli tagasi ka Hõbenõelaga pärjatud futuristliku käekirjaga Jo Nurm, taaselustades rohkem kui kümne aasta tagust loomingut modernses võtmes.

Luksuslikku tippmoodi esindasid teiste seas Amanjeda by Katrin Kuldma ning Kristina Viirpalu Couture. Peene ja filigraanse käsitöö poolest tuntud Kristina Viirpalu Couture esitles elegantseid rõivaid kaasaegsele naisele. Viirpalu kombineeris ajaloolisi käsitöövõtteid tänapäevase kõrgmoega, tuues moelavale kollektsiooni nimega “Jäljed”.

Moenädala juhatas aga sisse Embassy of Fashioni kuulus ja tunnustatud raskekahurvägi Riina Põldroos, Ketlin Bachmann ja Aldo Järvsoo, esitledes igaüks endale omase isikupärase käekirjaga kollektsioone.

Mis seos võib olla tuntud moelooja Siret Design(Siret Esko) imelistel töödel, catwalki modellidel ja SinuElu Stuudiol? See on saladus, mida tahame avada koos piirkonna suurima ja põnevama ilustuudio ustega juba mõne kuu pärast.


Viimati muudetud: 01.05.2024